مشاوره حقوقی بیمه؛ امور بیمه ای خود را به وکیل با تجربه بسپارید

None

امروزه کمتر کسی است که از اهمیت داشتن بیمه آگاهی نداشته باشد. بیمه برای زندگی در جامعه امروز یک ضرورت غیرقابل انکار محسوب می‌شود. با استفاده از بیمه می‌توان در وضعیت‌های گوناگون از لحاظ مالی احساس آسودگی کرد. با این وجود باید هنگام عقد قرارداد از شرایط بیمه‌ای که در اختیارتان قرار می‌گیرد آگاه باشید تا در صورت لزوم بتوانید از حقوق خود دفاع کنید. اگر اطلاعات کافی در حوزه بیمه خود ندارید نگران نباشید. مشاوره حقوقی بیمه ایداد به شما کمک می‌کند تا پاسخ سوالات خود را پیدا کنید و از وکلای با تجربه برای پیشبرد امور بیمه ای خود کمک بگیرید. در عین حال برای سایر مسائل می توانید از مشاوره حقوقی آنلاین استفاده کنید.

بیمه چیست؟

بیمه قرارداد و پیمانی است که یک شرکت خاص (بیمه‌گر) با شخص (بیمه‌گزار) عقد می‌کند و طبق آن بیمه‌گزار متعهد می‌شود تا مبلغی را در مدت زمان‌های مشخص به شرکت پرداخت کند و در عوض بیمه‌گر هنگام رخدادهای غیرقابل پیش‌بینی خسارت‌های مالی وارد آمده به بیمه‌گزار را پرداخت کند. بیمه باعث امنیت مالی و جانی افراد می‌شود. از جمله بیمه‌های گوناگون می‌توان به بیمه عمر، بیمه مسافرتی، بیمه آتش سوزی، بیمه تأمین اجتماعی، بیمه نیروهای مسلح، بیمه درمانی، بیمه حوادث، بیمه بیکاری، انواع بیمه خودرو و بسیاری دیگر اشاره داشت. 

 

چه موقع به مشاوره حقوقی بیمه نیاز داریم؟ 

هنگامی که با یک شرکت بیمه قرارداد می‌بندید درواقع بیمه‌گر متعهد می‌شود که در ازای پولی که شما مستمراً به آن پرداخت می‌کنید هنگام اتفاقات مشخصی، خسارات وارد به شما را جبران کند. بنابراین بیمه در برابر حوادث غیرقابل پیشبینی از لحاظ مالی شما را حمایت می‌کند.

در بعضی مواقع شرایطی اتفاق می‌افتد که افراد به دلیل نداشتن اطلاعات کافی در زمینه امور بیمه‌ای خود نسبت به شرکتی که با آن قرارداد بسته‌اند حقوقشان از بین می‌رود. در این موارد دریافت مشاوره حقوقی بیمه بهترین راه حل است. به شرط آن‌که با افراد متخصص مشورت کنید. 

مشاوره حقوقی بیمه به این معناست که با توضیح شرایط خود برای شخص با تجربه و کارکشته‌ای از حقوق امور بیمه‌ای خود بیشتر آگاه شوید و در صورت لازم بتوانید حقوق خود را احقاق کنید. در بسیاری از مواقع، دریافت مشاوره حقوقی بیمه سبب می‌شود تا از ضررهای مالی زیاد خود جلوگیری کنید.

شاید تصور کنید که مشاوره حقوقی بیمه تنها به زمان‌هایی که دچار حادثه می‌شوید محدود می‌شود اما مشاوره حقوقی در مورد بیمه در اموراتی فراتر از این موضوع به شما کمک می‌کند. تصور کنید که به دنبال شرکت بیمه با بیشترین میزان رضایت بیمه‌گزاران و کمترین شکایات و بهترین خدمات می‌گردید. یا تصور کنید که شرکت مناسب را یافته‌اید و قصد عقد قرارداد را دارید. یا می‌خواهید قرارداد خود را با شرکت بیمه خود فسخ کنید. در تمامی این مراحل بهره‌گیری از خدمات مشاور حقوقی بیمه بسیار کمک کننده خواهد بود و راه‌های امن‌تر و درست‌تر را پیش روی شما خواهد گذاشت.

 

مشاور حقوقی بیمه چه کسی است؟

مشاور حقوقی بیمه شخصی است که نسبت به ضابطه‌ها و قانون‌های مربوط به حوزه بیمه آگاهی لازم را دارد و با به‌روز شدن این قوانین آن‌ها را دنبال کرده و می‌تواند مسئله‌ها را به راحتی تجزیه و تحلیل کند. این فرد با توانایی‌های حقوقی خود می‌تواند در حین عقد قراردادها، ارائه دادن راه‌حل برای بحران‌های مربوط به حوزه بیمه، احقاق حقوق بیمه‌گزار، شرایط بیمه در موضوعات گوناگون و ... به افراد کمک کند و مسیر درست را به آن‌ها نشان دهد. 

این شخص به ادبیات حقوقی و نحوه استدلال و مدارک لازم جهت ارائه به دادگاه آگاه است و طبق تخصص خود می‌تواند به کسانی که به دنبال راهنمایی یا درخواست وکیل هستند کمک کند و براساس تجارب خود تلاش می‌کند تا اسناد و مدارک لازم را جمع‌آوری کند و با فراز و فرودهای قانونی و نحوه پیشروی پرونده‌ها دانایی کامل دارد.

 

مشاور حقوقی بیمه چه ویژگی هایی باید داشته باشد؟

همان‌طور که پیش‌تر بیان کردیم بسیار مهم است که مشاور حقوقی با تجربه و کارکشته‌ای را انتخاب کنید. شاید برای‌تان این سوال مهم پیش بیاید که چطور متوجه شویم که مشاوری که انتخاب می‌کنیم از چنین ویژگی‌هایی برخودار است و می‌تواند برای کمک به شما بهترین انتخاب باشد. در ادامه با مهم‌ترین ویژگی‌های یک مشاور حقوقی بیمه خوب آشنا می‌شویم.

  • مشاور حقوقی باید به تمام قوانین و ضوابط مربوط به حوزه حقوقی بیمه مورد نظر شما آگاه باشد.
  • قادر باشد در موقعیت‌های دشوار و حساس تصمیم درست گرفته و از حقوق شما دفاع کند.
  • بتواند مسائل مختلف را به راحتی تجزیه و تحلیل کند و جوانب متعدد مسئله‌ها را به شما و بیمه‌گر نشان دهد.
  • مشاور حقوقی بیمه در وهله اول باید صادق باشد و هم‌چنین در نگهداری اسناد مربوط به بیمه‌گزار تمام تلاش خود را به کار ببندد.
  • از تجربه‌های کافی در زمینه احقاق حقوق بیمه‌گزاران برخوردار باشد و سوابق درخشانی داشته باشد.

 

مزایای دریافت مشاوره حقوقی بیمه

گفتیم که در چه شرایطی نیاز به مشاوره حقوقی بیمه داریم. ممکن است فردی اظهار کند که بدون کمک مشاور هم می‌تواند پرونده بیمه خود را پیش ببرد و خسارت‌های وارده‌ی مالی را از بیمه دریافت کند. اما مزایای مشاوره حقوقی بیمه باعث می‌شود که به جای پیگیری شخصی از یک وکیل مجرب کمک بگیریم. مزایای این کار شامل موارد زیر می‌شود.

  • مشاور حقوقی بسیار بیشتر از مردم عادی به قوانین انواع بیمه‌ها آگاهی دارد و می‌تواند در موقعیت‌های مختلف راه‌های پیش رو را برای بیمه‌گزار تشریح کند.
  • در صورت دادگاهی شدن پرونده مشاور حقوقی قادر است با زبان حقوقی برای دادگاه استدلال کند و مدارک لازم را جهت احقاق حقوق بیمه‌گزار ارائه کند.
  • جمع‌آوری مدارک لازم و توانایی پاسخگویی به اظهارات طرف مقابل
  • مشاور حقوقی می‌تواند سرعت پیشبرد پرونده را بیشتر کند و خود پیگیر روند کار خواهد شد.
  • مشغله‌های مختلفی که در زندگی روزمره افراد وجود دارد ممکن است باعث کندی در پیگیری پرونده یا ناتوانی در پیگیری آن شود. در این مواقع استفاده از تجربه‌های وکیل مجرب بسیار راه‌گشا است.

 

سوالات حقوقی بیمه خود را چطور مطرح کنم؟

برای رسیدن به پاسخ سوالات خود در زمینه‌ی مشاوره حقوقی بیمه، راه‌های مختلفی پیش روی‌تان است. یکی از این راه‌ها جست‌وجو در سطح اینترنت و یافتن اطلاعاتی در این مورد است. البته به دلیل این‌که تمام افرادی که در فضای اینترنت می‌نویسند لزوماً متخصص نیستند، بهتر است دقت بیشتری در این زمینه داشته باشید.

توجه کنید که هیچ‌گاه از افرادی که ادعای تخصص یا تجربه می‌کنند در این زمینه کمک نخواهید. ممکن است کسی شرایطی نسبتاً مشابه شما را پشت سر گذاشته باشد. با این وجود این احتمال می‌رود که تفاوت‌هایی میان وضعیت شما و دیگران وجود داشته باشد. به همین دلیل دریافت راهنمایی از افراد غیرمتخصص می‌تواند شما را به بیراهه بکشاند.

خواندن متون حقوقی و تبصره‌ها و ماده‌های قانونی در زمینه‌ی بیمه نیز می‌تواند به شما کمک کند. با این حال گاهی پیچیدگی این متن‌ها ممکن است شما را به دردسر بیندازد.

اما راه‌های دیگری نیز برای یافتن پاسخ سوالات حقوقی‌تان در زمینه‌ی بیمه وجود دارد. در ادامه برخی از این راه‌ها را به شما معرفی می‌کنیم.

 

روش اول: استفاده از سامانه هوشمند ایداد

ایداد سامانه‌ای هوشمند است که به شما در یافتن پاسخ سوالات حقوقی بیمه کمک می‌کند. این سامانه‌ی هوشمند دسترسی وسیعی به اطلاعات مختلف فایل‌های حقوقی و دیتابیس پرونده‌هایی با وضعیت‌های مختلف دارد. زمانی که شما پرسش خود را در سامانه طرح می‌کنید، این سامانه در مدت زمان بسیار کوتاهی، با توجه به اطلاعاتی که وارد کرده‌اید، بهترین پاسخ را برای شما پیدا می‌کند.

چگونه پاسخ خود را از سامانه هوشمند دریافت کنیم

برای استفاده از این سیستم قرار نیست کار پیچیده‌ای انجام دهید. به این منظور ابتدا وارد بخش کاربری سایت ایداد شوید. سپس بر روی «ثبت درخواست» کلیک کنید. در میان گزینه‌های نمایش داده شده، موردی را که به دنبال آن هستید انتخاب کرده و وارد مراحل بعد شوید.

توجه

: بسیار مهم است که به سوالاتی که از سوی سامانه طرح می‌شود به شکلی دقیق پاسخ دهید. به این ترتیب سامانه می‌توانید دقیق‌ترین و بهترین پاسخ را در اختیار شما قرار دهد.

در پایان و پس از بررسی پاسخ‌های خود، می‌توانید با انتخاب گزینه‌ی «مشاوره هوشمند» منتظر دریافت پاسخ خود بمانید. سامانه‌ی اتوماتیک ایداد تنها در طول سه دقیقه با بررسی وضعیت موجود، نکات مهم را در اختیار شما قرار خواهد داد. 

 

روش دوم: دریافت مشاوره از کارشناسان ایداد

اگر مراحل ثبت درخواست را طبق آن‌چه پیش از این گفته شد طی کنید، در کنار گزینه‌ی «مشاوره هوشمند»، گزینه‌ی «کارشناس مشاور» را نیز خواهید دید. شما با انتخاب این گزینه می‌توانید از تخصص کارشناسان این حوزه بهره‌مند شوید.

پس از آن‌که این گزینه را انتخاب کردید، کارشناسان ما در ایداد درخواست شما را دیده و قیمتی بین 35 تا 155 هزار تومان را برای ارائه‌ی خدمت به شما پیشنهاد می‌کنند. در این مرحله شما با انتخاب کارشناس مورد نظر خود با او ارتباط برقرار می‌کنید. به این ترتیب خواهید توانست در این مشاوره حقوقی بیمه، به پاسخ سوالات حقوقی خود برسید. 

 

نیاز به وکیل بیمه نیروهای مسلح

در صورتی که در مورد بیمه نیروهای مسلح پرسش‌هایی در ذهن دارید می‌توانید پاسخ آن‌ها را از طریق وکیل بیمه نیروهای مسلح بپرسید. مشاوره حقوقی در مورد بیمه نیروهای مسلح سوالاتی از قبیل چگونگی دریافت آن، تعهدهای بیمه، دریافت مستمری و ... را پاسخ می‌دهد و به شما کمک می‌کند چه هنگام دریافت بیمه چه هنگام دریافت حق خود از بیمه با آگاهی کامل به شرایط پیشِ رو پیش بروید. 

از طرف دیگر می‌توانید به جای دریافت مشاوره، شرایط خود را توضیح دهید و وکیل مجربی را برای امور بیمه نیروهای مسلح خود انتخاب کنید تا به جای شما به امور بپردازد.

 

درخواست وکیل بیمه تصادفات

یکی از رایج‌ترین سوالات مربوط به بیمه به حوزه بیمه تصادفات مربوط می‌شود. بدیهی است که بیمه‌گزار باید در مورد شرایطی که بیمه خسارت‌های مالی را تقبل می‌کند آگاهی داشته باشد و حتی در صورت بروز تصادف بتواند حق خود را از بیمه دریافت کند.

از آن‌جایی که هزینه‌ها و خسارت‌ها در تصادفات بسیار بالاست مشاوره حقوقی در این موضوع اهمیت بسیار زیادی پیدا می‌کند. البته بهتر است در وهله اول با مشورت با افراد متخصص بیمه‌گر محبوب‌تری را انتخاب کنید تا در صورت بروز حادثه خیال آسوده‌تری داشته باشید. با این حال در برخی مواقع، بیمه‌گر از پرداخت خسارت تصادفات خودداری می‌کند یا پرونده بیمه را پیگیری نمی‌کند. در این موارد می‌توان از طریق وکیل بیمه تصادفات این مسئله را پیگیری کرد و از شرکت بیمه شکایت کرد.

 

هزینه وکیل بیمه چقدر است؟

یکی از سوالات مهم کاربران در زمینه‌ی وکالت بیمه، تعرفه وکیل است. هزینه‌های وکالت معمولاً توافقی بوده و نمی‌توان رقم ثابتی را برای آن در نظر گرفت. اما این طبیعی‌ست که شما به دنبال راهی برای صرف هزینه‌ی کم‌تر و رسیدن به بهترین نتیجه باشید.

با توجه به گلایه‌ی بسیاری از بیمه‌گزاران در زمان دریافت مشاوره حقوقی بیمه، ما بر آن شدیم تا محیطی را برای دریافت مشاوره از کارشناسان خبره، با هزینه‌ی ایده‌آل فراهم کنیم. برای این منظور ما موقعیتی ایجاد کرده‌ایم که تا شما بتوانید در شرایطی رقابتی بهترین پیشنهاد قیمت را از سوی وکلا و کارشناسان بپذیرید.

به این ترتیب پس از ورود به سامانه و ثبت درخواست، می‌توانید از طریق گزینه‌ی «کارشناس مشاور» درخواست خود را برای وکلای فعال در سامانه ارسال کنید. این افراد پس از مشاهده‌ی پرونده و درخواست شما، قیمت پیشنهادی خود را ارائه می‌کنند. در پایان شما با بررسی قیمت‌ها و با توجه به بودجه‌ی خود می‌توانید انتخاب درستی داشته باشید.

 

چرا مشاوره حقوقی بیمه خود را به ایداد بسپاریم؟

دریافت مشاوره حقوقی بیمه از ایداد مزایای بسیاری دارد که برخی از آن‌ها در زیر بررسی می‌کنیم.

دریافت پاسخ در کم‌ترین زمان:

سرعت پاسخ‌گویی سامانه هوشمند ایداد چیزی شبیه به یک شگفتی است. این سامانه به سرعت در میان انبوه داده‌ها، پرونده‌ها و اطلاعات مربوط به شرایط شما را آنالیز کرده و در کم‌تر 3 دقیقه پاسخ مناسب را ارائه می‌کند. هم‌چنین دریافت پاسخ از کارشناسان مشاور نیز با تعیین اولویت شما می‌تواند تنها 24 ساعت طول خواهد کشید.

هزینه‌ی خیلی کم:

ارائه‌ی خدمات از طریق سامانه‌ی هوشمند باعث شده است که هزینه‌های مجموعه‌ی ایداد کاهش پیدا کرده و طبیعتاً تعرفه‌های بسیار پایینی برای خدمات تعیین شود. همین‌طور رقابتی بودن ارائه‌ی قیمت‌ها در این سامانه باعث شده است بتوانید برای دریافت مشاوره حقوقی بیمه با کم‌ترین قیمت اقدام کنید.