مشاوره حقوقی طلاق با استفاده از سامانه هوشمند حقوقی ایداد

None

برای کسانی که قصد طلاق از همسر خود را دارند سوال‌های متعددی پیش می‌آید. قطعاً موارد زیادی در مورد طلاق وجود دارد که همه مردم از آن‌ها آگاه نیستند. این ناآگاهی‌ها در برخی مواقع ممکن است این عمل را طولانی‌تر و دشوارتر کند. به همین دلیل توصیه می‌شود که حتماً پیش از انجام هر اقدامی با مشاور حقوقی مجربی مشورت کنید. ایداد گروهی از بهترین وکلای حاذق و مشاوران حقوقی طلاق را گرد هم آورده است تا بتواند در راستای پیشبرد امور شما کمک کننده و مؤثر باشد. در صورتی که نیاز به مشاوره حقوقی طلاق دارید با ما همراه باشید تا با جنبه‌های این موضوع بیشتر آشنا شویم.

 

مشاوره حقوقی طلاق به چه معناست؟

مشاوره حقوقی برای طلاق به معنای مشورت کردن و راهنمایی گرفتن از یک فرد آگاه به قوانین کشور در حوزه طلاق (مشاور یا وکیل) گفته می‌شود. فرقی ندارد که به دنبال مشاوره حقوقی طلاق غیابی باشید یا به دنبال مشاوره حقوقی طلاق توافقی. در هر حالت انجام مشاوره حقوقی یکی از مراحل مهم پیش از اقدام به طلاق است که در ادامه در مورد اهمیت آن بیشتر بحث خواهیم کرد.

 

چه موقع به مشاوره حقوقی طلاق نیاز داریم؟

زمانی که زن و مردی احساس می‌کنند که زندگی‌شان در کنار یکدیگر بیشتر از این امکان‌پذیر نیست تصمیم به جدایی می‌گیرند و به این حالت، طلاق گفته می‌شود. طلاق به شیوه‌های گوناگونی امکان‌پذیر است و هر کدام از آن‌ها شیوه خاص خود را دارد. اما بسیاری از زوج‌ها بدون آن‌که به عواقب تصمیمات خود فکر کنند یا مشاوره حقوقی آنلاین دریافت کنند، اقدام به طلاق گرفتن می‌کنند و در این فرایند صدمات زیادی می‌بینند. 

طلاق هم برای مرد و هم برای زن امر دشواری است. این امر به‌ویژه در خانواده‌هایی که دارای فرزند هم هستند دشوارتر خواهد بود. مراحل طلاق اصولا خسته‌کننده و گاهی پیچیده می‌شود. اما برای تمام این مواردی که به صورت خلاصه نام برده شد راه حل ساده‌ای وجود دارد و آن مشاوره حقوقی طلاق است. 

 

انواع مشاوره حقوقی طلاق بر حسب نوع

 

  • مشاوره حقوقی طلاق توافقی

زمانی که زوجین تصمیم به طلاق می‌گیرند بهتر است در اولین مرحله مشاوره حقوقی طلاق را دریافت کنند. مشاوره حقوقی طلاق مزایای بسیار زیادی دارد و جای تعجب است که بسیاری از افراد با آن آشنایی ندارند و تصمیمات عجولانه و زیان‌بار می‌گیرند. مشاوره حقوقی برای طلاق چه زمانی که مرد قصد طلاق دارد یا زمانی که زن می‌خواهد از همسرش جدا شود یا حتی زمانی که طرفین با همدیگر تصمیم به طلاق می‌گیرند امری بسیار کمک کننده و راه‌گشا است. 

  • مشاوره حقوقی طلاق غیابی 

طلاق غیابی شرایط خاص خود را دارد. قوانین تعیین شده برای طلاق غیابی (بدون حضور مرد یا زن) متفاوت بوده و بسیار مهم  است که پیش از اقدام از این قوانین آگاه باشید. در صورتی که مرد بخواهد زن را طلاق دهد، باید حقوق مالی وی (مهریه و ...) را نیز به‌جا آورد. در برخی موارد ممکن است طلاق بلافاصله انجام شده یا مهلتی برای واخواهی به زن داده شود.

شرایط زمانی که زن درخواست طلاق غیابی دارد کمی پیچیده‌تر می‌شود. برای این شرایط نیز قوانینی در نظر گرفته شده‌اند. اگر دلیلی موجه و محکمه پسند از سوی زن برای طلاق ارائه شود و مرد نیز با وجود دریافت ابلاغ از دادگاه در جلسه دادگاه حاضر نشود، رای طلاق در غیاب وی صادر می‌شود.

البته تبصره‌ها و نکات مهمی در طلاق غیابی وجود دارد که برای آگاهی از آ‌ن‌ها بهتر است به سراغ مشاوره حقوقی طلاق بروید.

 

مشاوره حقوقی طلاق چه مزایایی دارد؟

برای آن‌که از اهمیت مشاوره طلاق بیشتر آشنا شوید در ادامه از مزایای آن صحبت خواهیم کرد. پیش تر بیان کردیم که مشاوره باعث جلوگیری از صدمات زیادی می‌شود. اما این صدمات چه‌ها هستند و چگونه مشاوره طلاق می‌تواند از آن‌ها جلوگیری کند؟

افزایش دانش حقوقی

مشاور حقوقی طلاق شخصی آگاه به قوانین و احکام مربوط به طلاق است و بسیار بیشتر از شما در مورد نحوه پیشبرد پرونده طلاق می‌داند. این موضوع باعث می‌شود که بتواند چشم‌انداز درستی از طلاق‌تان را به شما نشان دهد یا اگر زن یا مرد نیاز به کمک در این زمینه داشته باشد راه‌های ساده‌تر و کم دردسر را به آن‌ها معرفی می‌کند. 

آرامش و آسودگی روانی و کاهش استرس طلاق

طلاق فرایندی است که در طی آن فشارهای روانی زیادی بر طرفین وارد می‌شود. بهترین راه برای جلوگیری از این فشارهای روحی و روانی برای زن و مرد کمک گرفتن از مشاور طلاق است. زمانی که خودتان سعی می‌کنید که پرونده را پیش ببرید از جهت‌های گوناگونی کلافه می‌شوید. برای نمونه پیگیری پرونده در مراجع قانونی، بحث و گفت‌وگو با همسر، تلاش برای جلوگیری از خسارت‌های مالی، یافتن راه حل برای موقعیت‌های پیچیده و بغرنج، همه و همه باعث آسیب‌های فکری می‌شوند. اما صحبت کردن با مشاور طلاق از خیلی از این مسائل پیشگیری می‌کند و شما می‌توانید در موقعیت‌های مختلف راه‌حل‌های قانونی و منطقی را شنیده و تصمیم بگیرید.

آسودگی بیشتر فرزندان

در طی راهنمایی گرفتن از مشاور باتجربه بسیاری از فشارهای ناشی از طلاق بر فرزندان کاهش می‌یابد و فرزندان راحت‌تر با طلاق و جدا شدن پدر و مادرشان کنار می‌آیند.

ارائه مسیرهای درست و قانونی

مشاور حقوقی طلاق با دانش و آگاهی خود به شما کمک می‌کند تا از راه‌های درستی کارهای قانونی طلاق را پیگیری کنید و در این راستا از ضررهای مالی شما می‌کاهد.

بالا رفتن سرعت پیشروی پرونده

هنگامی که از راهنمایی‌های مشاور بهره‌مند می‌شوید کارهای شما سریع‌تر انجام می‌شود و طول مدت طلاق گرفتن بسیار کمتر می‌شود و این موضوع باعث آسایش فکری شما و خیال راحت‌تان می‌شود.

رفع مشکلات پیش بینی نشده

دسترسی به مشاوران حاذق باعث می‌شود هر جایی که به مشکلی برخوردید سریعاً آن را رفع کرده و به جای پرسیدن از افراد ناآگاه و بدون تخصص از مسیر صحیح و سریع به مرتفع کردن آن بپردازید.

مشاوره حقوقی طلاق از چه روش‌هایی امکان‌پذیر است؟

برای دریافت مشاوره حقوقی طلاق می‌توانید از روش‌های مختلفی اقدام کنید. مشاوره حقوقی طلاق آنلاین، مشاوره تلفنی، مشاوره حضوری یا مشاوره از طریق سامانه‌های مختلف از جمله‌ی این روش‌ها هستند. این‌که کدام شیوه را برای دریافت مشاوره انتخاب کنید به شما و موقعیت‌تان بستگی دارد اما هر کدام شیوه‌های گفته شده دارای ویژگی‌های مجزایی است. یکی از بهترین و آسان‌ترین شیوه‌ها کمک گرفتن از سامانه های حقوقی با سابقه مانند ایداد است. در ایداد به راحتی می‌توانید با بهترین مشاوران یا وکیل‌ها گفت‌وگو کرده و روند پرونده خود را به ایداد بسپارید. از مزیت‌های این روش سرعت در انجام کار، هزینه مناسب و آنلاین بودن آن است. 

ممکن است برخی از افراد به دنبال مشاوره حقوقی طلاق رایگان باشند و در سایت‌های مختلف به دنبال چنین گزینه‌هایی بگردند اما دقت کنید که مشاوره باید با توجه به موقعیت و وضعیت شما ارائه شود و کسی که شما را راهنمایی می‌کند از تخصص کافی برخوردار باشد. صرف رایگان بودن دلیل مناسبی برای اتکا به گفته‌های دیگران نیست.

چرا وکلای ایداد را برای مشاوره طلاق انتخاب کنیم؟

انتخاب وکیل در پروسه‌ی کارهای قانونی و حقوقی امری بسیار مهم است. بسیاری از افرادی که درگیر پرونده‌های مختلف خانوادگی و کیفری هستند، ممکن است به دلیل نداشتن وکیلی خبره به حقوق خود دست پیدا نکنند.

سخت بودن پروسه‌ی یافتن وکیل خوب ما را بر آن داشت تا موقعیت مناسبی را برای شما عزیزان فراهم کنیم. بدین منظور با راه‌اندازی سامانه هوشمند ایداد، امکان ارتباط مستقیم کاربران با وکلا فراهم آمده است. از این رو شما می‌توانید به راحتی هر چه تمام‌تر و در کم‌ترین زمان وکیل مورد نظرتان را انتخاب کرده و پرونده‌تان را به او بسپرید.

اما چرا ایداد؟ ما در ایداد برای ثبت و آغاز همکاری وکلا در سایت، وسواس بسیاری به خرج می‌دهیم. وکلای ایداد همگی افرادی دارای تجربه‌ی کافی و وکالت در پرونده‌های مختلف هستند. هم‌چنین شما در ایداد می‌توانید به راحتی وکلای فعال را با یکدیگر مقایسه کرده و بهترین مورد را انتخاب کنید.

هزینه‌ی ایده‌آل دیگر دلیلی‌ست که بسیاری از کاربران را به سمت وکلای ایداد می‌کشاند. ما مفتخریم که بهترین خدمات حقوقی (از پاسخ‌گویی به سوالات حقوقی گرفته تا مشاوره و وکالت) را با کم‌ترین قیمت نسبت به تمام موسسات حقوقی ارائه می‌کنیم.

 

وکیل حاذق طلاق چه ویژگی هایی دارد؟

برای پیدا کردن وکیل کافی است سری به سایت‌ها یا موسسات گوناگون بزنید. خواهید دید که وکلای بسیار زیادی هستند که می‌توانید برای مشاوره از آن‌ها راهنمایی بگیرید. اما آیا همه آن‌ها می‌توانند به بهترین نحو به شما کمک کنند؟ به پایان رساندن پروسه طلاق طولانی و دشوار است و از طرفی اگر وکیلی که انتخاب می‌کنید در کار خود مهارت نداشته باشد ممکن است مشکلات شما بیشتر شود. 

در این جا این سوال پیش می‌آید که یک وکیل حاذق و کمک کننده چه ویژگی‌هایی باید داشته باشد؟ در ادامه خصوصیات چنین وکیلی را بیان می‌کنیم تا بتوانید با آگاهی بیشتری وکیل طلاق انتخاب کنید.

دانش کافی

در درجه اول وکیل حاذق شخصی است که نه تنها به قوانین حوزه تخصص خود آگاهی کامل دارد بلکه با به‌روز شدن قوانین و ضابطه‌ها آن‌ها را مطالعه کرده و نسب به آن‌ها بی‌اطلاع نیست.

توانمندی در دفاع از حق شما

وکیل خوب باید بیان شیوا و رسایی داشته باشد تا بتواند روند پیشبرد پرونده را در دادگاه سریع‌تر کنند. قاعدتاً وکلا باید به اصطلاحات حقوقی و تعابیر قانونی آگاهی داشته باشد و بتواند به راحتی آن‌ها را بیان یا تجزیه و تحلیل کند.

واقع‌بینی

وکیل خوب بدون آن‌که در توانایی‌های خود اغراق کند یا وعده‌های عجیب و غریب به موکل خود بدهد، مسائل را برای‌تان شفاف‌سازی می‌کند و قول و قرارهای بیهوده نمی‌دهد تا تنها به حق وکالت خود دست پیدا کند.

حق‌الزحمه منصفانه

هزینه وکیل مجرب منصفانه و طبق کاری است که انجام می‌دهد و پیشنهاد پول‌های کلان نمی‌دهد. بلکه با توجه به میزان کار و تلاش برای پرونده نگاه می‌کند و برای احقاق حقوق موکل خود تلاش می‌کند و طبق آن دستمزد دریافت می‌کند.

دلسوز و مسئولیت‌پذیر

راه‌حل‌های کارآمد و سریع و امن را مطابق وضعیت موکل خود پیشنهاد می‌کند. وکیل خوب وکیل امین است. به این معنا که نه تنها اسرار شما را نزد کسی فاش نمی‌کند بلکه در نگهداری گفته‌ها و مدارک شما تمام تلاش خود را به کار می‌بندد و امانت‌دار است.

بهتر است وکیلی انتخاب کنید که در یک یا چند زمینه تخصص داشته باشد. به این صورت مطمئن خواهید بود که او به پیچیدگی‌های کار آگاهی بیشتری دارد و می‌تواند بیشتر به شما کمک کند و پرونده‌های پیشین او نیز مشابه مورد شما بوده‌اند. به همین دلیل از تجربه‌های بیشتری برخوردار است.

وکیل مجرب، با اخلاق است و همواره نسبت به موکل، طرف مقابل و دادگاه محترمانه برخورد می‌کند و به این ترتیب از اعتبار و احترام کافی برخوردار است.

هزینه وکیل طلاق چقدر است؟

این کاملاً بدیهی‌ست که شما در پرونده‌ی طلاق گاهی ممکن است به وکیل نیاز داشته باشید. در بخش‌های قبل ویژگی‌های یک وکیل خوب را بررسی کردیم. هم‌چنین مطالبی را در خصوص یافتن وکیل ارائه کردیم. اما یکی از مسائل مهمی که زوجین به دنبال دانستن آن هستند، هزینه وکیل طلاق است.

هزینه‌ی وکیل به طور معمول مسئله‌ای توافقی‌ست. در تعیین هزینه‌های وکالت مربوط به طلاق نکاتی وجود دارند که در زیر برخی از آن‌ها را می‌خوانید.

  • وکالت زن برای طلاق نسبت به وکالت مرد مسئله‌ای پیچیده‌تر است. از این رو عموماً زنانی که برای طلاق نیاز به وکیل دارند باید هزینه‌ی بیشتری از مردان بپردازند.
  • هزینه‌ی وکالت طلاق توافقی از طلاق غیابی و ... کم‌تر است. چرا که در طلاق توافقی نیازی به دفاعی از طرفین نیست و تنها تنظیم اسناد و اجرای مراحل حقوقی مورد نیاز است.
  • گاهی ممکن است در پرونده به دو وکیل نیاز داشته باشید و این مسئله می‌تواند هزینه را افزایش دهد.
  • گاهی تنها خدماتی خاص را از وکیل می‌خواهید که هزینه‌هایی مشخصی دارند. برای مثال شاید بخواهید وکیل پرونده را مطالعه کرده یا در نوشتن لایحه به شما کمک کند.

 

پاسخ سوالات حقوقی طلاق را در کم‌ترین زمان دریافت کنید

در بخش‌های قبل سعی کردیم به تمام مسائل مربوط به طلاق بپردازیم. با این وجود ممکن است پرسش‌هایی داشته باشید که به آن‌ها پاسخ نداده‌ایم. نگران نباشید. رسیدن به پاسخ این پرسش‌ها مسیری ساده و کوتاه دارد.

تنها کافی‌ست وارد بخش کاربری شده و در قسمت ثبت درخواست، پرسش خود را مطرح کنید. برای این‌کار در منوی مورد نظر گزینه‌ی مشاوره حقوقی پرونده را انتخاب کرده و به سوالات به دقت جواب دهید. در پایان شما می‌توانید یکی از دو گزینه‌ی «مشاوره هوشمند» و یا «کارشناس مشاور» را انتخاب کنید.

در صورت انتخاب گزینه‌ی اول سیستم در کوتاه‌ترین زمان (حدود سه دقیقه) بهترین مشاوره را با توجه به پاسخ‌هایتان در اختیارتان قرار می‌دهد. شما هم‌چنین می‌توانید با انتخاب گزینه‌ی کارشناس مشاور درخواست خود را برای کارشناسان ایداد ارسال کنید و منتظر پیشنهاد آن‌ها برای ارائه‌ی مشاوره بمانید. سپس می‌توانید مشاوره حقوقی طلاق را با مناسب‌ترین قیمت انتخاب کنید.