مشاوره حقوقی آنلاین با ایداد؛ دیگر نگران قوانین ندانسته نباشید

مشاوره هوشمند ایداد

چرا به مشاوره حقوقی آنلاین نیاز داریم؟

اساس و بنای زندگی اجتماعی بر قانون استوار است. از این روست که آگاهی ما از قانون و جزئیات آن اهمیت بسیار بالایی دارد. در طول زندگی ما با موارد قانونی بی شماری دست و پنجه نرم می‌کنیم. از روابط کاری و مالی گرفته تا روابط خانوادگی و ... همه و همه ممکن است در برخی موارد نیاز پیگیری‌های قانونی داشته باشند. این‌جاست که نیاز ما به متخصصین این حوزه هم‌چون وکلا و کارشناسان حقوقی خود را نشان می‌دهد. اما همیشه امکان دسترسی به این افراد وجود ندارد. در چنین مواقعی بهره‌مندی از خدمات مشاوره حقوقی آنلاین می‌تواند بهترین انتخاب باشد.

در ادامه به بررسی مهم‌ترین نکات در رابطه با مشاوره آنلاین حقوقی و خدماتی که می‌توانید از یک مشاور حقوقی دریافت کنید می‌پردازیم.

 

مشاوره حقوقی رایگان تا چه اندازه قابل اعتماد است؟

نیاز به مشاوره حقوقی آنلاین امری قطعی و دائمی‌ست. روازنه بسیاری از افراد با مشکلات حقوقی متعددی مواجه می‌شوند. بسیاری از این افراد اولین گزینه را مشاوره آنلاین می‌دانند. چرا که دسترسی به خدمات آنلاین بسیار آسان بوده و آن‌ها می‌توانند بدون صرف زمان زیاد و هزینه‌ی بسیار در کم‌ترین زمان ممکن به پاسخ سوالات خود برسند.

در حقیقت شما با هزینه‌ی بسیار کم‌تر از مشاوره‌ی حضوری و تنها با دسترسی به اینترنت می‌توانید به بهترین مشاوران حقوقی دسترسی داشته باشید.

اما نکته‌ای در این بین وجود دارد که نباید از آن غافل بود. نیاز جامعه به متخصصین حقوقی باعث شده است که برخی دست به ارائه‌ی این خدمات به شکلی رایگان بزنند. ارائه‌ی خدمات رایگان به خوبی مخاطبان بسیاری را برای این مراجع (که اغلبشان فاقد صلاحیت هستند.) جذب می‌کند. در حقیقت می‌توان گفت که مشاوره حقوی آنلاین رایگان، در حقیقت یک روش تبلیغاتی‌ست. بدیهی‌ست که اگر کسی چیز ارزشمندی برای ارائه داشته باشد و زمان و انرژی زیادی برایش صرف کرده باشد آن را رایگان در اختیار شما قرار نخواهد داد.

از این روست که بسیاری از خدماتی که به صورت رایگان ارائه می‌شوند نمی‌توانند کمک چندانی به شما کنند. این مسئله چند دلیل عمده دارد که در ادامه به آن‌ها اشاره می‌کنیم.

 

چرا خدمات مشاوره حقوقی رایگان انتخاب مناسبی نیست؟

رایگان بودن و عدم نیاز به صرف هزینه یک امتیاز مثبت و بزرگ برای بسیاری از افراد تلقی می‌شود. اما چرا می‌گوییم به خدمات مشاوره حقوقی آنلاین که به صورت آنلاین ارائه می‌شوند بسنده نکنید. در این‌جا به چند نکته در این زمینه می‌پردازیم که توجه به آن‌ها خالی از لطف نیست.

دلیل اول:

وکلا و کارشناسان خبره ساعات کاری خود را برای کسب درآمد از آن‌چه برایش زحمت کشیده‌اند صرف می‌کنند. به همین دلیل به راحتی می‌توان حدس زد شما در میان انبوه تبلیغات در زمینه مشاوره رایگان حقوقی نمی‌توانید به این افراد دسترسی داشته باشید. اغلب افراد و مجموعه‌هایی که چنین خدماتی ارائه می‌کنند، کسانی هستند که اطلاعاتی اندک در این حوزه داشته و تحصیلات آکادمیک کامل و تجربه‌ی قضایی خاصی ندارند.

دلیل دوم:

در مشاوره‌هایی که به صورت رایگان عرضه می‌شوند، شما بیشتر اوقات پاسخ‌هایی را می‌گیرید که با کمی تحقیق به آن‌ها دست پیدا خواهید کرد. کسانی که دست به ارائه‌ی خدمات رایگان می‌زنند معمولاً با مطالعه‌ی پرونده‌های مختلف و موارد مشابه سعی می‌کنند تا پاسخی نزدیک به آن‌چه می‌خواهید را در اختیارتان قرار دهند.

دلیل سوم:

شما در مشاوره رایگان نمی‌توانید مشکلی که با آن مواجه هستید را به طور کامل شرح داده و پاسخ دقیقی برای موقعیت خود بگیرید. در حقیقت آن‌چه در اختیار شما قرار می‌گیرد تنها راهنمایی‌های جزئی‌ست. بیشتر اوقات در پرونده‌ها نکات و کلیدهایی وجود دارند که شما نمی‌توانید در مشاوره‌ی رایگان آن را با کارشناس یا اپراتور مورد نظر در میان بگذارید.

با این تفاسیر بدیهی‌ست که شما برای اطمینان خاطر و رسیدن به بهترین نتایج، به دنبال وکلا و کارشناسان حقوقی شناخته شده و حرفه‌ای باشید. اما این افراد را کجا می‌توان یافت؟ بگذارید سوال را طور دیگری مطرح کنیم. چه چیزی یک سامانه یا سازمان ارائه‌ی خدمات حقوقی آنلاین را بدل به انتخابی درست برای شما می‌کند؟

این‌جاست که ما می‌توانیم ایداد را به عنوان بهترین سامانه فعال در این زمینه معرفی می‌کنیم. جایی که در آن بهترین‌ها گرد هم آمده‌اند تا مشکلات حقوقی شما را برطرف کنند. اما منظورمان از بهترین‌ها چه کسانی‌ست؟ 

 

مشاوران حقوقی ایداد چه کسانی هستند؟

هدف ما در ایداد ارائه‌ی بهترین و با کیفیت‌ترین خدمات مشاوره حقوقی آنلاین فوری و در کم‌ترین زمان ممکن است. برای این کار ما راهی جز به کارگیری بهترین و حرفه‌ای‌ترین مشاورین حقوقی و وکلای خبره و کاربلد پیش روی خود نمی‌بینیم. به همین دلیل یکی از مهم‌ترین وظایف را برای خود همکاری با بهترین‌ها می‌دانیم.

این موضوع سبب شده است ما وسواس خاصی در انتخاب مشاوران قضایی خود داشته باشیم. وکلای فعال در سامانه‌ی ایداد برای شروع فعالیت در این مجموعه، از فیلترهای سخت‌گیرانه‌ای عبور می‌کنند. بنابراین اگر یکی از دغدغه‌های شما مشورت و ارتباط گرفتن با وکلای کاردرست فعال در سراسر کشور است، باید بدانید که ما پیش‌تر این دغدغه‌ی شما را برطرف کرده‌ایم.

پس تنها کافی‌ست برای رسیدن به مقصود خود فرآیند ثبت نام در سایت را کامل کرده و از بهترین خدمات آنلاین در زمینه‌ی مشاوره حقوقی و کیفری بهره‌مند شوید. مهم نیست مشکلتان مربوط به چه حوزه‌ای‌ست. تعدد مشاورین و کارشناسان باعث شده است شما بتوانید در زمینه‌های مختلف کیفری، ملکی، مواد مخدر، طلاق و دیگر مسائل خانوادگی، امور موجر و مستاجر و ... بهترین مشاوره‌ها را دریافت کنید.

مشاوره حقوقی تلفنی بهتر است یا آنلاین؟

مشاوره حقوقی آنلاین اغلب اوقات با مشاوره تلفنی مقایسه می‌شود. اما حقیقتاً کدام یک از این موارد بهتر است؟ پاسخ این سوال تا حد زیادی به شما و موقعیت‌تان بستگی دارد. در سال‌های گذشته میل کاربران و موکلین به دریافت خدمات آنلاین بیشتر از خدمات تلفنی بوده است.

دلیل این امر را می‌توان از زوایای مختلفی بررسی کرد. در مشاوره آنلاین شما امکانات بیشتری در اختیار دارید. برای مثال چنان‌چه شما تمایل داشته باشید تا اسنادی را با وکیل خود به اشتراک بگذارید، این موضوع در مشاوره‌های تلفنی امکان‌پذیر نخواهد بود. حال آن‌که شما در یک مشاوره آنلاین می‌توانید در بستر سامانه‌ی ایداد مشاوره را قدم به قدم و به طور مستند پیش ببرید.

ضمناً در مشاوره تلفنی شما مباحث را تنها یک بار شنیده و گاهی شاید مجبور باشید از مطالب یادداشت برداشته و این مسئله می‌تواند تمرکز شما را در طول مشاوره کاسته و هم‌چنین زمان مفید شما را تحت تاثیر قرار دهد. در مقابل مشاوره آنلاین به شما این موقعیت را می‌دهد که بخش‌های مختلف مشاوره‌ی خود را بارها مرور کرده و نکات را دوباره و دوباره بررسی کنید.

شما در یک مشاوره حقوقی آنلاین به راحتی می‌توانید از خدماتی هم‌چون لایحه‌نویسی، تنظیم دادخواست و ... بهره‌مند شوید. در مشاوره آنلاین شما امکانات بسیاری را پیش روی خود دارید و انتخاب‌های متعددی نیز پیش پایتان قرار دارد. شما در انتخاب وکیل مورد نظر خود محدودیتی نخواهید داشت و می‌توانید جنسیت، تخصص، سابقه و ... را با توجه به نیاز خود انتخاب کنید.

 

وکیل آنلاین حقوقی

گاهی اوقات دسترسی به وکیل و حضور در دفتر کار وی می‌تواند امری غیرممکن و زمان‌بر باشد. در چنین مواقعی استفاده از خدمات مشاوره حقوقی آنلاین بهترین گزینه‌ای‌ست که می‌توانید به سراغ آن بروید.

در حقیقت شما به جای حضور در یک دفتر وکالت، وارد سایت شده و به دنبال وکیل آنلاین حقوقی مورد نظر خود در میان گزینه‌های موجود خواهید بود. این مزیت بسیار بزرگی‌ست که به شما در حل و فصل مشکلاتتان در زمان کوتاه کمک بسیاری خواهد کرد.

یک وکیل حقوقی آنلاین به موقع و به صورت اختصاصی برای رسیدگی به مسائلتان در کنار شما خواهد بود. وکیل آنلاین با دریافت اطلاعات و اسناد و مدارک مورد نیاز می‌تواند راهنمایی‌های لازم را برای حل و فصل مشکلات حقوقی‌تان در اختیارتان قرار دهد. 

یکی از ویژگی‌های بسیار مهم وکیل آنلاین، آگاهی کامل و دقیق پیرامون مسائل حقوقی و قوانین و مقررات است. یک وکیل توانایی تحلیل مسائل را داشته و به مشتری کمک می‌کند تا در موقعیت‌های مختلف بهترین تصمیم را گرفته و از مناسب‌ترین مسیر روند پیگیری پرونده خود را طی کند.

 

از جمله توانایی‌های یک مشاور حقوقی آنلاین می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • تسلط بر انواع قراردادها و توانایی تنظیم آن‌ها
 • تنظیم دادخواست
 • تحلیل و ارائه‌ی راه‌حل‌های مختلف در بحران‌های احتمالی
 • ارائه‌ی راهنمایی در زمینه‌ی قوانین کیفری
 • مشاوره در زمینه‌ی قوانین خانواده
 • تسلط بر قوانین حقوقی
 • راهنمایی در زمینه‌ی مسائل مالی از جمله چک و سفته و ...

مشاور حقوقی می‌تواند در چند حوزه‌ی مختلف فعالیت کند. هم‌چنین ممکن است یک مشاور تنها در زمینه‌ای خاص تخصص و مهارت بالاتری داشته باشد و تنها در همان زمینه خدمات خود را ارائه دهد. معمولاً مشاورینی که فعالیت خود را به یک زمینه‌ی خاص محدود می‌کنند، می‌توانند کمک بیشتری به مراجعین کنند. چرا که آن‌ها تجربه‌ی بسیاری در خصوص پرونده‌های مشابه داشته و با موارد متعددی از آن دست برخورد داشته‌اند.

 

آیا می‌توانم به هر طریق با وکیل آنلاین چت کنم؟

در مشاوره حقوقی آنلاین، موکل با وکیل مورد نظر خود از طریق ارتباط برقرار می‌کند. این یکی از مزایای مهم این نوع مشاوره است. به این ترتیب مشتری می‌تواند جزئیات پرونده مورد نظر را با وکیل خود در میان بگذارد.

چت کردن با وکیل به صورت آنلاین به شما کمک می‌کند تا پاسخ پرسش‌های خود را قدم به قدم و به طور دقیق دریافت کنید. همان‌طور که پیش از این اشاره کردیم، در چت با وکیل شما این امکان را خواهید داشت که روند مشاوره را بر اساس نیاز خود پیش ببرید. لذا شما خواهید توانست انواع فایل‌های مورد نیاز از قبیل عکس، فایل‌های پی‌دی‌اف و ... را در اختیار وکیل قرار دهید.

 

آیا ارتباط با وکیل آنلاین در واتساپ امکان پذیر است؟

ارتباط آنلاین با وکیل در مشاوره حقوقی آنلاین می‌تواند از طرق مختلفی برقرار شود. یکی از نرم‌افزارهای بسیار پرکاربرد در میان پیام‌رسان‌ها، واتساپ است. سهولت استفاده از واتساپ باعث شده است تا بسیاری از شرکت‌های خدماتی مشاوره‌ی آنلاین، چه در زمینه‌های حقوقی و چه در حوزه‌های دیگر از این پیام‌رسان به فراوانی از آن استفاده شود.

تنها کافی‌ست یک حساب کاربری واتساپ ایجاد کرده و از طریق آن با وکیل آنلاین خود ارتباط بگیرید. به این ترتیب شما می‌توانید پرسش‌ها و جزئیات پرونده را در قالب متن، فایل و ویس برای وکیل ارسال کنید. وکلای ایداد با توجه به بندهای قرارداد و بر اساس قوانین سامانه‌ی ایداد در اسرع وقت و به طور کامل به بررسی مشکلات و مسائل شما خواهند پرداخت.

 

سوال حقوقی دارم، چطور آنرا مطرح کنم؟

یافتن پاسخ سوالات حقوقی برای بسیاری از افراد امری مشکل به حساب می‌آید. چرا که آن‌ها هنوز با مشاوره حقوقی آنلاین شبانه روزی آشنا نشده‌اند. گشتن لابه‌لای کتاب‌های مختلف حقوق، جزوات و فایل‌های پراکنده یکی از راه‌هایی‌ست که برخی از کاربران در پیش می‌گیرند. این شیوه می‌تواند بسیار زمان‌بر باشد. از طرفی متون حقوقی بدون شک نیاز به بررسی و تفسیرهایی دارند و تخصصی بودن این نوشتارها باعث می‌شود که مخاطبان عادی نتوانند برداشتی کاملاً دقیق از آن‌ها داشته باشند.

 برخی نیز برای رسیدن به جواب پرسش خود به سراغ مقاله‌های موجود در وبسایت‌های حقوقی و وبلاگ‌ها می‌گردند. عدم تعهد وبلاگ‌ها و سایت‌های مختلف (که اغلب برای جذب مخاطب اقدام به انتشار محتواهای بسیار می‌کنند.) می‌تواند دلیل برای اشتباه تلقی کردن این روش باشد.

برخی نیز به دنبال کسانی هستند که مشکلاتی مشابه را پیش از این تجربه کرده‌اند. به تصور این افراد، کسانی که مسائل حقوقی را پشت سر گذاشته‌اند، می‌توانند به آن‌ها در یافتن راه‌حل‌ها کمک کنند. این مسئله از جهاتی می‌تواند برایتان دردسرساز باشد. چرا که همیشه در پرونده‌هایی که شباهت بسیاری با هم دارند، تفاوت‌هایی کلیدی وجود دارد که باعث ایجاد اختلاف در روند حل مسائل باشد.

پس بهترین شیوه مطرح کردن پرسش در حضور یک وکیل و دریافت پاسخ دقیق می‌باشد. برای این‌کار شما می‌توانید با ثبت در سایت ایداد و قبول شرایط و قوانین آن، به وکلا و کارشناسان این سامانه دسترسی پیدا کنید. به این ترتیب شما خواهید توانست سوال‌های خود را در چت با مشاوره طرح کرده و پاسخ‌ها و راه‌حل‌های موجود را بررسی کنید. 

 

انواع مشاوره حقوقی

مشکلات و معضلات حقوقی در هر زمینه‌ای ممکن است گریبانتان را بگیرد. مهم نیست شما بر سر یک موضوع حقوقی در زمینه‌ی وراثت به مشکل برخورده‌اید یا به دنبال یافتن پاسخ برخی شبهات در زمینه‌ی طلاق و ... هستید. بهتر است در تمامی این زمینه‌ها پیش از هر چیز به دنبال فردی متخصص باشید تا شما را راهنمایی کند.

خدمات مشاوره حقوقی آنلاین 24 ساعته ایداد در حوزه‌های مختلف انجام می‌شوند. در ادامه مهم‌ترین انواع مشاوره حقوقی را معرفی خواهیم کرد.

 

مشاوره حقوقی آنلاین خانواده 

اگر در زمینه مسائل خانواده به مشکل برخورده‌اید، مشاوره حقوقی خانواده می‌تواند به شما در موارد زیر کمک کند:

 • امور نامزدی
 • فسخ نکاح
 • بر هم خوردن وصلت
 • بخشش مهریه
 • مشکلات مربوط به نفقه

علاوه بر این‌ها مشاور حقوقی خانواده می‌تواند در زمینه معضلات مربوط به طلاق شما را راهنمایی کند.

 

مشاوره ارث و میراث

تقسیم ارث و مباحث مربوط به آن، یکی از رایج‌ترین مسائلی‌ست که بسیاری از خانواده‌ها حداقل یک بار با آن درگیر می‌شوند. برای آن‌که بتوانید مسائل خود را در این زمینه حل کنید، می‌توانید از مشاوره حقوقی آنلاین بهره ببرید. مشاور حقوقی متخصص این حوزه می‌تواند در مباحث زیر به شما کمک کند.

 • تحریر ترکه
 • انحصار وراثت و تقسیم ترکه
 • نحوه مطالبه دیون متوفی
 • مهر و موم ترکه
 • راهنمایی در خصوص مدارک مورد نیاز برای ارائه به شورای اختلاف، دادگاه و دیگر مراجع
 • انتشار آگهی

متاسفانه برخی از مشتریان به دلیل بی اطلاعی از قوانین، مسیرهای سختی را برای دسترسی به حق خود در زمینه‌ی ارث و میراث طی می‌کنند. برای جلوگیری از اتلاف وقت و انرژی خود توصیه می‌شود حتماً از مشاورین ارث و میراث راهنمایی بگیرید.

 

مشاوره حقوقی کیفری

مسائل کیفری بسیار گسترده‌اند. چنان‌چه پرونده‌ی شما در خصوص هر یک از موضوعات زیر است، بدون معطلی به سراغ خدمات مشاوره حقوقی کیفری آنلاین بروید.

 • کلاهبرداری
 • جعل سند
 • ضرب و جرح
 • قتل
 • تهدید و توهین
 • اختلاص
 • پولشویی

این‌ها تنها برخی جرایمی هستند که مشاور کیفری می‌تواند در رابطه با آن‌ها به شما کمک کند. هم‌چنین شما می‌تواند در زمینه‌ی احکام و مجازات‌های صادر شده نیز مشاوره دریافت کرده و اطلاعات کاملی را در حوزه‌ی تعویق صدور حکم، تبعید، جزای نقدی، شلاق و ... به دست آورید.

 

مشاوره حقوقی تجاری

از جمله مسائلی که در مشاوره حقوقی آنلاین تجاری می‌توانید در مورد آن اطلاعات کسب کنید می‌توان موارد زیر را نام برد.

 • بحث‌های مربوط به معاملات تجاری
 • شرکت‌ها
 • شراکت
 • ورشکستگی

 

مشاوره حقوقی کارگر و کارفرما

قوانین کار و روابط میان کارگر و کارفرما همواره یکی از مسائل مورد بحث در تولیدی‌ها و کارخانجات و شرکت‌های مختلف خدماتی‌ست. اگر کارگر هستید و احساس می‌کنید حقتان پایمال شده است، یا اگر کارفرمایید و به مشکلی حقوقی برخورده‌اید، مشاوره حقوقی کارگر و کارفرما در زمینه‌های زیر آماده خدمت رسانی به شماست.

 • بیمه کارگران
 • ضوابط و شرایط کار در کارخانه
 • تنظیم قرارداد بین کارفرما و کارگر
 • راهنمایی در زمینه مطالبه خسارت از کارفرما

علاوه بر موارد بالا انواع دیگر از مشاوره وجود دارد که از مهم‌ترین آن‌ها می‌توان به مشاوره مربوط به مالیات، مشاوره حقوقی آنلاین مدنی، ثبت برند و ... اشاره کرد.

سوالات متداول

پاسخ سوال ۱

پاسخ سوال ۲